První  turnaj  - barevný minivolejbal Sokolov  24.11. 2012

Zdravím všechny  příznivce naší skupiny. V sobotu jsme splnili další postupný cíl, tj. účast na  prvním turnaji v barevném mini. A šlo  o účast víc  než  úspěšnou. Na  pomoc jsme si  vzali  holky z mé  bývalé  skupiny,  které věkově stále spadají  do této  kategorie, ale  zkušeností, hlavně herních,  mají  rozhodně více než my.  Učíme se hraním, takže volba   se staršíma holkama byla jednoznačná. Udržíme balon ve hře,  získáme herní zkušnost a ještě   lecos  odkoukáme.:-)) Je tedy  potřeba  poděkovat Elze, Maky a Petře. Klára je, bohužel, ještě rekonvalescenci, a tak jedinou dvojicí z naší skupiny, která šla  natvrdo  do boje bez pomoci, byla Zuzka s Anetou:-)

Dvojice: Bája - Elza, Maky - Sára, Terka - Petra, Aneta -Zuzka

Musím se  přiznat, že  naše  účast  překonala  moje očekávání. Vědom si kvality družstev, která se  pravidelně těchto turnajů účastní, jsem nám  moc nadějí nedával. Většina  družstev trénuje minimálně o rok déle než my, což musí být zákonitě vidět na výkonosti. O to více mne  potěšil výkon  jednotlivců i dvojic.

Základní skupiny:

Maky - Sára  2/3  (vítězství/porážka)  3. místo  v šestičlenné skupině

Bája - Elza    3/2  4. místo v šestičlenné  skupině

Petra - Terka  2/3 4. místo v šestičlenné skupině

Aneta - Zuzka 1/4 6. místo

Smůlu  měly  zejména  Bára s Elzou, které v silné a vyrovnané skupině měly shodný počet  bodů s dalšími dvěma  družstvy a bohužel měly nejhorší poměr  míčů. Herní  systém  nás  tak poslal bojovat do skupin o umístění, a jelikož  jsme  žádnou  ze skupin nevyhráli, museli  jsme se spokojit s  bojem  o místa ve středu  závodního  pole, což ošem není    výsledek marný s ohledem na to, že jsme na svém  prvním turnaji:-)).

Skupiny o  umístění:

Maky - Sára 3/1 a konečné  dvanácté místo z 30 dvojic

Bája - Elza  2/2 a konečné  osmnácté místo z 30 dvojic

Petra - Terka 4/0 a konečné  šestnácté místo z 30 dvojic

Aneta - Zuzka 4/0 a konečné  dvacátéšesté místo z 30 dvojic

Hodnocení:

Sára - Sára má výhodu , že   je vysoká..-)) Nicméně ..  hra asi  v pořádku. Hlídej si postavení. Často se stavíš  k síti a  je pak jednoduché tě  přehodit. Snažila ses  natáčet do směru odbití, stále jsi  dost nejistá  při odbití, to by asi chtělo  změnit (palce dopředu, nízké odbití). Jinak  v poli  v  pohodě.

Bája -  zvládla jsi  podání prsty, celkem i příjem. Pozor  na postavení v poli, často  tě  přehazují (stojíš příliš blízko síti), pozor na  natočení při nahrávce, natáčet se k síti, nahrávku hrát vysoko, tj. dostat se pod balon. Na turnaji na tobě byl vidět velký pokrok.

Aneta  - pozor na příjem, často  ti míče propadávají mezi prsty, to musíš  určitě zlepšit. Jinak ve hře jsi  Zuzce moc pomohla. Pozor na  postavení v poli,  často stojíš příliš blízko sítě, pozor na nízkou nahrávku. Jinak tě musím opravdu pochválit. Hodně ses zlepšila.

Zuzka - chtělo  by to v sobě  probudit dračici, zatím jsi  na kurtu   trochu moc  opatrná..-)) Pozor na hraní před tělem, to je tvůj velký nešvar. Je z toho  nízké  odbití, se kterým si  těžko někdo  poradí. I na tobě je vidět velké zlepšení. Dokonce se povedlo  podat prsty :-))) Jsi šikula.

Terka - výborný příjem, tedy alespoň pokud  nejde balon za tebe .-)). Ne, opravdu, příjem výbornej. Dobře jsi  doplnila Petru. Pamatuj na natáční se  k síti a na spoluhráčku. Být včas  u míče. Nejen dopředu, ale hlavně dozadu.