2. a 3. dubna 2024

28. 3. - 1. 4. velikonoční prázdniny

• sociální asistent
  • školní psycholog

"Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji" Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/44.0004.

Dne 3.6.2015 deváťáci ukončili praktická cvičení v rámci projektu „Podpory přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji“, a tím i celý projekt. Bylo třeba bilancovat a zhodnotit jejich úsilí a získané dovednosti, vědomosti a zkušenosti za rok a půl spolupráce s Gymnáziem v Sokolově. Proto odpovídali na všetečné otázky v anketě, kterou pro ně zpracovala paní učitelka Marková, která je po celou dobu projektem provázela.

A výsledky ankety ukázaly toto:

Jako nejlepší motivační odpoledne vyšlo téma Člověk a příroda, mezi „nej“ laboratorní práce patřily kriminalistika a pitva včely, ale top mezi všemi praktickými cvičeními bylo cvičení na téma Nekovy – práce s tekutým dusíkem (výroba a ochutnávka zmrzliny).

Nejvíce ocenili tyto získané dovednosti – práce s binolupou a binomikroskopy, manipulace s plynovým kahanem, vytváření otisků prstů a barevné pokusy v chemii.

Celkově lze hodnotit projekt velice kladně jak po stránce organizační, tak i po stránce získávání nových zkušeností a dovedností v chemii a biologii.

Autor : Mgr. Ingeborg Marková