Trénink výskoku  Aneta (automobil)

Holky, jsou tu pro vás čtyři detailně popsané cviky, které opakujte každý druhý den. Úspěch se dostaví zhruba po pěti týdnech tréninku. Rozhodující roli zde hraje pravidelnost provádění. Cvičení ti nezabere moc času, ale je nejúčinnější a  hlavně zcela  dobrovolné. .

1. Propínání lýtek

Cvičení spočívá v propínání nohou ve stoji na špičkách. Stůj zpříma na rovné podložce, zvedej paty, nepokládej je zpět na zem, ale  zastav se těsně nad ní.  Dělej 30 opakování každý druhý den ( 1x30 nebo 2x15), plus 30 opakování na každou nohu zvlášť (totéž ve stoji na jedné noze). Při správném provedení by tě měla lýtka pálit  jako čert.

Pokročilou variantou je cvičení na schodech nebo na vyvýšené podložce tak, aby pata mohla klesat o něco níže než je podlaha.

2. Dřepy u stěny

Velmi dobré cvičení na hamstringy a celou horní polovinu nohou. Rozkroč nohy na šířku o něco větší než je šíře ramen, dřepni a opři se zády o stěnu. Nohy by měly být pokrčené jako např. při sezení na židli, prsty směřují dopředu.

Vydrž v této poloze 1-2 minuty.   Vendy (knihovna)

3. Polodřepy

Začni stejně jako u předchozího cvičení bez opory o stěnu, dřepni co nejníž tak, aby se tvůj zadek dotýkal pat a zvedni se do polodřepu (poloha sedu na imaginární  židli). Udělej 25 opakování každý druhý den. Cvičení je dobré pro rozvoj svalových partií v horní polovině nohou.

4. Lýtkové svaly

Jednoduše skákej bez pokrčení kolen (jakoby ze špiček). Odraz musí vycházet pouze z lýtkových svalů a na jejich rozvoj toto cvičení také působí. Dělej 25 opakování každý druhý den.

Vezmi na vědomí:

Počty opakování, uvedené u jednotlivých cvičení, je cílový stav, kterého bys měla dosáhnout po pěti týdnech usilovného a hlavně pravidelného tréninku tak, abys s těmito počty opakování dále mohla pracovat. Na začátku tréninku nepřepínej své síly. Je víc než pravděpodobné, že tě v prvních třech týdnech budou nohy bolet, ale bez toho to, bohužel, nejde. Za svou snahu budeš odměněna vysokým výskokem a zmenšením rizika svalových zranění.

Před cvičením si nohy řádně protáhni.

Protahovací cviky znáš z našich tréninků!!!!!!!