Olympijský víceboj

V pondělí 7. dubna odstartoval na základních školách v celé republice první ročník Olympijského víceboje, do kterého se zapojili žáci z prvního i druhého stupně naší základní školy v Habartově.

Děti budou během dubna a května při hodinách tělocviku plnit šest disciplín, které kombinují výbušnost, rychlost, běžeckou vytrvalost a silovou vytrvalost.  Cílem není dosahovat co nejlepších výkonů, ale zapojit co nejvíce žáků.

Prvních 10 registrovaných škol z každého kraje získalo pro své žáky sportovní set. I naše škola tento set získala a patří tak mezi prvních deset škol v regionu, které se zaregistrovaly mezi prvními.

Pro první až třetí třídy navíc olympijský výbor připravil sportovní žákovskou knížku s řadou zábavných aktivit a úkolů, které děti mohou plnit ve škole, ale i s rodiči.

Jedná se o projekt Českého olympijského výboru na podporu sportu a zdravého životního stylu – Česko sportuje.

V červnu 2014 čekají na nejaktivnější školy výhry v podobě sportovního vybavení. I v rámci naší školy budou nejlepší sportovci v jednotlivých třídách odměněni.

Nezbývá, než popřát našim žákům a pedagogům hodně sportovního elánu a nadšení.

Mgr. M. Trnková