Olympijský víceboj

Český olympijský výbor dlouhodobě podporuje sport a zdravý životní styl především u dětí a mládeže. Výsledkem této snahy je již čtvrtý ročník Sazka Olympijského víceboje. Projekt se zaměřuje především na rozpohybování dětí 1. a 2. stupně základních škol po celé republice. Žáci jsou motivováni k účasti ve vypsaných pohybových disciplínách hlavně v průběhu hodin tělesné výchovy. Dále jsou vypsány další vzdělávací sportovní úkoly, které dítě může plnit ve svém volném čase s rodiči nebo s kamarády. Hlavním cílem víceboje není soutěžit, ale zlepšovat svou fyzickou kondici a zapojit co nejvíce žáků 1. – 9. tříd.

Naše škola se každoročně zapojuje do tohoto projektu. V jednotlivých disciplínách se snaží žáci podat co nejlepší výkon. Nesoupeří mezi sebou. Není podstatný výsledek, ale snaha o zlepšení u každého z žáků. Výsledky jsou zaznamenávány a vyhodnoceny. Na konci školního roku žáci obdrží vysvědčení s doporučením, který sport by pro ně byl vhodný nebo informace, kde jsou jejich slabší stránky a jak by mohly vylepšit svůj výkon.

V letošním roce se nám podařilo do soutěže zapojit co nejvíce žáků a dočkali jsme se několika odměn. V průběhu prvního pololetí jsme si mohli vybrat odměny z věrnostního programu – pingpongové stoly, které máme na chodbách a děti je využívají o přestávkách. Další odměna nás čeká v podzimních měsících. Na naší škole proběhne Trénink s olympionikem.

Možná náhoda nebo osud tomu chtěl, aby při losování hlavních cen olympijského víceboje se dostal lísteček s číslem naší školy do ruky Mirky Topinkové Knapkové. Získali jsme, jako jedni z 50 šťastných škol z celé České republiky finanční odměnu na nákup sportovního vybavení v hodnotě 20 000 Kč.

Pro odměnu jsme si jeli do Prahy dne 14. 6. 2017 v zastoupení Mgr. Václav Riedl ředitel školy, Mgr. Martina Trnková garant a žáci naší školy Eliška Janíková a Jakub Orvoš.

Slavnostní předání cen se odehrálo v prostorách České národní banky. Ceny předávali olympijská vítězka ve veslování Mirka Topinková Knapková, mistrně světa ve vodním slalomu Kateřina Kudějová, bronzová medailistka z Evropských her ve stolním tenise Iveta Vacenovská, dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice Martin Doktor a trojnásobný olympionik ve skoku o tyči Štěpán Janáček.

Program předávání cen byl zpestřen umělci prostřednictvím tanečních a artistických představní, kteří předváděli jednotlivé ambasadory projektu.

Mgr. Martina Trnková