Muchomůrky červené

Dne 12.10.2016 jsme se zúčastnili besedy na téma "Jedlé a jedovaté houby". Besedou nás provázel pan Jaroslav Malý. Beseda byla provázená nejen prezentací, ale i názornou ukázkou různých jedlých, nejedlých,ale i jedovatých hub. Pan Malý nás seznámil i s málo známými houbami, poskytl nám několik rad k určování hub. Na závěr nám nabídl soutěž na internetových stránkách www.naturatlas.cz.

Podzimní inspiraci jsme opět využili v hodinách výtvarné výchovy. Tentokrát jsme si vytvořili koláž. Nejprve jsme otiskovali velikosti různých listů, poté jsme si dle šablony vyrobili muchomůrky červené a nakonec jsme využili přírodniny z lesa- vylisované listy, větvičky, mech, šišky apod. Tím jsme koláž dokončili.

Práce několika hodin se vyplatila. Koláže se všem žákům velice povedla.

Mgr. Ilona Vakešová