Výtvarná výchova - hodina v lese, tvoříme z přírodnin

Nemusíme vždy malovat v lavicích a ve třídě, i samotná příroda nám nabízí nepřeberné množství možností, jak tvořit krásná díla.

Vydali jsme se do lesíka hned za školou, rozdělili jsme se do dvou skupin a pustili se do splnění úkolu. Ten zněl - ze všeho co nabízí les, vytvořit hlavu kočičky.

Děvčata se pustila do díla s paní asistentkou, chlapci s paní učitelkou. Za chvíli už lesem znělo mňoukání dvou nádherných kočiček.

Děvčata svou kočičí hlavu pojmenovala "Kočka Želvovitá", no však i byla obrovská jak želva. Byla krásně vytvořena z mnoha větviček, co les nabízel.

Chlapci dali své kočičí hlavě jméno "Kočka Mrňavitá", ona i byla malinkatá, zato pečlivě doplněná o chlupy,  fousky, uši, čumáček a oči - žaludové.

tř. uč. Mgr. Světlana Kellerová