Beseda o papoušcích Ara

Během školního roku jsem dostala nabídku od maminky Lucinky, paní Peterkové, že by nám zprostředkovala besedu o papoušcích. Dne 13.6.2016 jsme měli možnost vidět dva živé papoušky ARA - samečka a samičku. Papoušci se jmenovali Shery a Blue.

Během 45 minut jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací: např. kde žijí, kolik let se dožívají, kolik váží, v kolika letech se mohou pářit,že dochází k celoroční výměně peří, výcvik papoušků, o výživě, ale i o zdravotní péči.

Na konci besedy proběhla malá diskuse. Na úplný závěr jsme měli možnost se s papoušky vyfotografovat.

Beseda se nám natolik zalíbila, že po besedě jsme si hned vyrobili a nakreslili Blue a Shery.

Mgr. Ilona Vakešová a žáci I. B