Fotosoutěž

Všichni používáme matematiku, aniž si to uvědomujeme. Matematické dovednosti nás provází na každém kroku, stejně jako geometrické předměty.

V soutěži o nejzdařilejší fotografii na téma: "Geometrie kolem nás" měli žáci vyhledat a vyfotit věci z běžného života, které mají tvar geometrických obrazců, těles, nebo jinak souvisí s geometrií. Deset nejzdařilejších fotografií postoupilo do finále, ve kterém žáci, učitelé i ostatní zaměstnanci školy hlasovali a vybírali tu "nejlepší".

Na 3.místě skončila fotografie nazvaná: "Sladká souměrnost" (autorka Gabriela Jiterská), na 2.místě: "Květinová kružnice vepsaná trojúhelníku"(autor Rostislav Čížek) a na 1.místě: "Kočičí dioptrie" (autorka Gabriela Jiterská).

Deset nejzdařilejších fotografií si nyní můžete prohlédnout, stejně jako jejich autory: Rostislava Čížka, Matěje Majera, Bianku Zinu Kulhavou a Gabrielu Jiterskou.

Mgr. Jitka Polívková