Vánoční posezení

Letos jsme si již popáté chystali a zdobili třídu na vánoční posezení. Tentokrát byla výzdoba připravena a vyrobena samotnými dětmi v hodinách VV, AJ a čtení. "Tradice a Vánoce v různých zemích", to jsme se dočetli v různých  knihách, také jsme zúčastnili výchovného pořadu na téma Tradice českých Vánoc a koled. O tom,  jak slavili vánoční svátky v Anglii, nám vyprávěl Daniel Holub, který v Anglii několik let žil se svými rodiči. Nechyběly dárky a byla i nějaká ta vánoční dobrota na stole. Jelikož se již třetím rokem zajímáme o zdravou stravu, zvolili jsme pohoštění jako studenou kuchyni a udělali jsme si ovocné talíře. Každý donesl co mohl, a společně jsme si vše nachystali. Dopoledne bylo dlouhé, a tak jsme se i učili, - hravě a zábavně - nás paní učitelka naučila jak rýsovat různé hvězdy. Zdokonalili jsme se v manipulaci s kružítkem i pravítky. Napsali jsme si vánoční pozdrav v angličtině, zasoutěžili si o dobrůtku, a ještě jsme si pro rodiče nachystali z dřevěné dýhy PF 2016. Radost z dárků a blížících se prázdnin byla obrovská. Nezapomněli jsme ani na vedení školy, kam jsme zanesli za třídu přání,  žáci zašli i za ostatními vyučujícími s malým andělíčkem a popřáli jim.

V.A  2015 a třídní učitelka Mgr. Světlana Kellerová