Projekt Ekosystém okolí lidských obydlí

V rámci přírodovědy jsme se v měsíci duben zabývali zajímavou a nám velice blízkou problematikou. Zabývali jsme se ekosystémem okolí lidských obydlí. Kromě hospodářských zvířat jsme se zastavili u velice příjemné skupiny zvířat - a to především "domácí mazlícči". Rozhovorem, diskusí, vyprávěním jsme si zopakovali zvířecí skupiny, které jsme už téměř všichni zvládli, dále jsme lušilii různé křížovky, doplňovačky. Uváděli jsme si, která zvířata patří mezi savce, ptáky, plazy, ryby, obojživelníků, ale i hmyzu týkající se daného ekosystému. Na závěr našich hodin jsme si vytvořili zvířecí karty.

Žáci IV. B a tř. učitelka