Šesťáci si připravili krátké loutkové scénky

Před časem jsme společně se 6. A i 6. B absolvovali hodinu, kdy jsme se přemístili do sálu v MKS. Tam tehdy probíhala výstava, která shrnovala a zobrazovala 60 let existence místního loutkového divadla Kahánek. Během několika desítek minut se žákům díky poutavému vyprávění loutkářů dostalo spousty zajímavých informací, ale přeci jen tou nejzáživnější částí bylo setkání s loutkami a pokusy o jejich ovládání.

Všechny načerpané poznatky pak mohli šesťáci využít při skupinové práci. Jejich úkolem bylo během několika hodin literatury v dubnu a květnu vymyslet krátký scénář, vytvořit plakát, namalovat příslušné kulisy, případně i vyrobit jednoduché loutky a hlavně pak secvičit krátké představení. Z osmi skupin se tohoto úkolu s úspěchem zhostilo skupin šest.  Členové dvou skupin „dělali, že dělají“, avšak konečný výsledek nebyl pravděpodobně valný, a tak raději v den produkce oznámili, že nemají nic.

Všichni ostatní se ale se zadáním popasovali velmi dobře. Během dvou hodin jsme zhlédli reklamu na žvýkačku, příběh o nešťastné pantofli a 4 příběhy inspirované známými televizními a filmovými hrdiny. Mezi loutkami převažovaly ty ze čtvrtky na špejli, ale jedna skupina využila kupříkladu i roličky od toaletního papíru.

Členy šesti skupin tak mohu pochválit za energii, nadšení a tvůrčí invenci, kterou do svých scének vložili. Myslím si, že se při tvorbě nejen něco naučili, ale i dobře pobavili. Zábava to pak byla i pro všechny ostatní spolužáky, kteří se na danou chvíli proměnili v diváky.

Mgr. Aleš Plevka