Výtvarná soutěž " BÍLÝ ČÁP"

Během měsíce března žáci využili své znalosti z hodin přírodovědy. V hodinách přírodovědy jsme se zabývali tématikou ekosystému louka a park. Jedním z mnoha živočichů můžeme zahlédnou i na louce čápa bílého, a proto jsme se zapojili do výtvarné soutěže nazvanou „Bílý čáp“, která byla součástí projektu „Děti malují pro Konto Bariéry.“

V období 2014-2015 probíhá sedmé celoevropské sčítání čápů. Cílem projektu „Bílý čáp“ je ochrana druhé různorodosti, která patří k velmi důležitým složkám ochrany přírody.

Žáci se měli pokusit namalovat čápa, tak jak ho znají ze svého okolí, jak ho vidí nebo jak si ho představují v prostředí, ve kterém žije na různých místech světa, s ostatními živočichy, jak se s ním setkali případně ve světě pohádek, v knihách, v animovaných filmech, na internetu či ve večerníčcích. Povedené výkresy byly zaslány do soutěže. Výtvory vybrané porotou budou součástí kalendáře na rok 2017. Výtěžek z kalendářů bude využit pro nákup zdravotních pomůcek pro osoby se zdravotním postižením.

Mgr. Ilona Vakešová