Polednice od K. J. Erbena trochu jinak

Kdo by neznal Polednici – baladu, kterou měli v čítankách už naše babičky a dědečkové. I dnešní žáci pátých tříd mají možnost se s tímto dílem seznámit v literární výchově při hodinách českého jazyka.

Místo klasického přednesu si děti z 5. A tuto baladu zdramatizovaly a tím si znásobily svůj prožitek a její část se i snadněji naučily. Při přípravě dramatizace Polednice děti pracovaly ve skupinách.

Herci nácvik velmi prožívali a přestávku co přestávku baladu nacvičovali. Na premiéru si připravili kostýmy a rekvizity. Belhající Polednice byla zahalena do černého pláště s kapucí, otec – ušpiněný od lopotné práce, dítě bylo vybaveno dudlíkem a chrastítky a matka působila velmi přitažlivě. I vypravěč měl plné ruce práce.

Dynamicky zahraná Polednice, plná nadsázky a komických replik, měla u diváků ze 4. A, B a 2. A úspěch a myslíme si, že i spisovatel K. J. Erben by mohl být spokojen.

Mgr. Martina Trnková, třídní učitelka V.A