Projekt – Ekosystém louka a park

V listopadových hodinách přírodovědy jsme se už něco dozvěděli o ekosystému LES. V měsíci březnu jsme se zaměřili na ekosystém LOUKA A PARK. Prostřednictvím referátů na jednotlivé rostliny a živočichy, které můžeme spatřit na louce nebo na parku, jsme si zopakovali i rozšířili své znalosti o jednotlivých druzích. Zároveň jsme si vytvořili výukové karty některých rostlin i živočichů. Na závěr jsme ve dvou skupinách vytvářeli daný ekosystém  - louku či park. Projekt byl prolínán i v hodinách výtvarné výchovy, kde jsme si pomocí tupováním temperovými barvami vyzkoušeli namalovat své originální motýly.

Dále jsme se zapojili i do výtvarné soutěže nazvanou „Bílý čáp“, která byla součástí projektu „Děti malují pro Konto Bariéry.“  V období 2014-2015 probíhá sedmé celoevropské sčítání čápů. Cílem projektu „Bílý čáp“ je ochrana druhé různorodosti, která patří k velmi důležitým složkám ochrany přírody.

Žáci se měli pokusit namalovat čápa, tak jak ho znají ze svého okolí, jak ho vidí nebo jak si ho představují v prostředí, ve kterém žije na různých místech světa, s ostatními živočichy, jak se s ním setkali případně ve světě pohádek, v knihách, v animovaných filmech, na internetu či ve večerníčcích. Povedené výkresy byly zaslány do soutěže. Výkresy vybrané porotou budou součásti kalendáře na rok 2017. Výtěžek z prodejů kalendářů bude použit pro nákup zdravotních pomůcek pro osoby se zdravotním postižením.

Mgr. Ilona Vakešová