Projektové vyučování – JARO

Uvítali jsme jaro přednesem několika básní. Vyhledávali jsme rýmy, počítali sloky a verše, kreslili jsme ilustrace. Báseň, která nás zaujala, jsme přednášeli zpaměti. Jarní témata nás provází všemi vyučovacími předměty. Četli jsme několik příběhů. Zazpívali jsme si několik písní s jarní tematikou a zahráli krátkou scénku. Namalovali jsme jarní krajinu několika technikami. Máme teď krásně vyzdobenou šatnu veselými barvami. Při hodinách prvouky si povídáme o přírodě a jejích proměnách, o hospodářských i volně žijících zvířatech a jejich mláďatech. Při hře: „Na statku“ se nikdo nenechal napálit. V matematice řešíme slovní úlohy. A hry s počítáním? To je teprve zábava. Do projektu se zapojují všichni s nadšením.

Dagmar Pospíšilová a žáci II. B