Projektové vyučování – ZIMA

Martin přijel na bílém koni sice trochu později, ale nám nevadilo, že sněhové vločky ještě z nebe nepadají. Vyrobili jsme si je sami kombinovanou technikou a popsali je slovy i větami o zimě. Téměř tři měsíce nás provázela zimní témata ve všech předmětech. Četli jsme několik příběhů. Jednu zimní pohádku jsme si zahráli. Vyhledávali jsme rýmy, počítali verše, přednášeli naši nejmilejší báseň zpaměti. Každý si vybral jednu báseň o zimě, přepsal ji na čtvrtku a vyzdobil. Vyrobili jsme několik sněhuláků. Namalovali zimní krajinu. Také v matematice se objevilo zimní téma. Slovní úlohy už řešíme bez problémů. Nezaskočí nás ani sčítání či odčítání. A hry na sněhu? To je teprve zábava. Do projektu se zapojili všichni s nadšením. Těšíme se na další zajímavé vyučování.

Dagmar Pospíšilová a žáci II. B