Pečeme cukroví

Letos jsme dali před pečením perníčků přednost  domácímu cukroví.

Středu před prázdninami jsme se sešli ještě jednou odpoledne ve třídě. Kdo chtěl, si donesl vajíčko a máslo, ostatní suroviny nám připravila paní učitelka.

Užili jsme si vážení na starobylých, jazýčkových vahách, které má paní učitelka ještě po své babičce, tedy starých víc jak 100 let.

Ve dvojicích jsme si sami zadělali Linecké těsto, vyváleli tenké placky a vykrajovali jsme si různé tvary na cukroví. Čas běžel, setmělo se a nám ani nepřišlo, že se blíží půl šestá.

Pekáče nám zapůjčily paní kuchařky ze školní jídelny, a také nám druhý den dopoledne všechno cukroví upekly.

V pátek ráno celá třída cukroví slepila domácí marmeládou. Udělali jsme malé balíčky pro všechny paní učitelky, pana ředitele, pana zástupce ředitele, paní sekretářku a samozřejmě i všem paním kuchařkám.

Společně jsme pak všem popřáli krásné svátky vánoční a předali jim naše vlastnoručně udělané a zabalené cukroví.

třída IV.A