Mikuláš + betlém

5.12.2014 se naše třída, ale i celý první stupeň změnil na čertovskou školu. Ve všech třídách místo vzorných školáčků seděli neposední čertíci a čertice.

K nám zavítali malí prvňáci z I.A  s paní učitelkou Mgr. Pleyerovou, přednesli nám krásnou čertovskou básničku, my je za krásný výkon odměnili potleskem a sladkostí.

V ten den jsme si zároveň udělali malý betlémský projekt. V matematice jsem počítali různé příklady a úlohy zaměřené na historii betlémů, při čtení jsme si četli různé ukázky s tematikou vánoc, koled a betlémů. Některé údaje jsme si ověřovali i na internetu a porovnávali je s tím, co jsme sami vypočítali a zjistili z ukázek.

Též jsme se pustili do vyrábění vlastního Betlému na soutěž  "Betlém pro statek Bernard" vyhlášenou statkem Bernard v Královském Poříčí.

Jako základní materiál nám posloužily PET lahve od limonád, korkové špunty, kulaté krabičky od sýrů, zbytky krepového papíru, česanec, vlna, různé stužky a jiný odpadový materiál.

Především jsme využili ten materiál, co běžně končí v kontejneru na tříděný odpad. Výsledkem je velmi zajímavý Betlém, který je v současné době vystaven na statku Bernard, a čekáme na vyhodnocení dlouhodobě vyhlášené soutěže.

tř. uč. Mgr. Světlana Kellerová