Projekt "Záložka"

Hned na začátku školního roku 2014- 2015 jsme se zapojili do Projektu  " Záložka ".

Cílem projektu bylo podchytit u žáků zájem o čtení, a zároveň se seznámit i se spolužáky ze Slovenska. Naší škole byla přidělena škola Velká Farná, i jejich žáci vyráběli záložky do knih.

Celému projektu předcházel výběr z knih, které třídě věnovala starší paní, nucená se přestěhovat do menšího bytu, a která nedokázala vyhodit dětské knihy do sběru.

Žáci si celou kolekci knih rozložili na podlahu a se zaujetím se začítali do příběhů, které se jim nabízely. Po chvíli si každý vybral jednu knihu, kterou si v průběhu přestávek a volných chvilek může průběžně ve školním roce číst.

Ke každé knize patří i záložka, kterou si zakládáme stránky, abychom nemuseli hledat stránku kde jsme dočetli.

Naše záložka byla inspirována malou knihou, do které si každý žák individuálně namaloval obrázek své oblíbené knihy. Po vybarvení, doplnění adresy své i školy, se záložky zalaminovaly a vystříhaly. Po té byly předány koordinátorce projektu paní Mgr.Vakešové k odeslání.

Loučení se záložkami nebylo lehké, dětem se samotné záložky tak líbily, že si pak ještě udělaly záložku i pro sebe.

Mgr. Světlana Kellerová