Projektové vyučování – člověk

Celý leden jsme se učili o lidském těle a jeho funkcích. V prvouce jsme se seznámili s Aloisem. Je to prima kamarád. Naučil nás spoustu zajímavostí o kostech a kůstkách, které nám umožňují pohyb. Aby se nám po něm nestýskalo, vyrobili jsme si svého z papíru. Všem se moc povedl. Písnička: „Hlava, ramena, kolena, palce“ nás nejen pobavila, ale zahráli jsme si s ní pěknou hru a protáhli naše těla. Ve skupinách jsme si zasoutěžili o korálky do naší celoroční soutěže. Na balicí papír jsme obkreslili svého spolužáka a doplnili popis. Vyplnit pracovní list o částech lidského těla bylo pro nás hračkou. Už také víme, jak pečovat o své zdraví. Ve výtvarné výchově jsme nakreslili svého kamaráda. Vyučování bylo poutavé a moc se nám líbilo.

II. B a naše paní učitelka Dáša Pospíšilová