Moje první kniha

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského v Praze společně se Slovenskou pedagogickou knižnicí v Bratislavě vyhlásily česko-slovenský projekt pro základní školy nazvaný: „Záložka do knihy spojuje školy: Moje oblíbená kniha“. V letošním roce nám byla přiřazena Základní škola s MŠ  Suchá nad Parnou z Trnavského kraje. Cílem projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Už jsme čtenáři. Přečetli jsme svou první knížku – Teta to zase plete. Protože se nám moc líbila, rozhodli jsme se, že se do projektu také zapojíme. Zajímavou technikou jsme vyzdobili záložky a doplnili je ilustracemi knihy. Záložky jsme dozdobili klubíčky. Paní učitelka nám pomohla s napsáním adres. Těšíme se, až dostaneme záložky s adresou ze slovenské školy. Naučili jsme se psát dopisy a tak navázat nová přátelství bude pro nás snadné.

II. B a naše paní učitelka Dáša Pospíšilová