Povídky  na daná slova

V hodinách literatury nám paní učitelka zadala těchto pět slov - strom, zvíře, slunce, květina a duha.

Na tyto slova jsme měli vytvořit povídku (pohádku, článek) tak, aby se všechna uvedená slova v textu objevila.

Některá svá díla Vám  představíme:

Jednoho krásného dne se jedna rodinka lesních skřítků rozhodla mít lepší bydlení. A tak se přestěhovala celá rodinka. Šest dětí - Lucinka, Evička, Kubík a Filípek, Pepík, Tomášek šli do stromové jeskyňky -bylo tam moho stromů a květin. Nejhezčí bylo, když přšelo a zároveň slunce zářilo a hop! Bylo tam plno barev, no jo byla to duha. Ta duha měla malé zvířátko jménem Chlupouš.

autor: Jan Chovanyecz

Byl nebyl kouzelný strom. A pod stromem bylo malé zvíře. Všude byl déšť. Zvířeti byla zima, ale v tu chvíli se rozjasnilo a objevilo se na obloze slunce. Z deště a slunce se vytvořila duha. Bylo jaro. První květina se objevila na louce. Byla to nádhera. A zazvonil zvonec a pohádky je konec.

autor: Adéla Čížková

V jednom lese jednou vyroslt hezký veliký strom. Okolo stromu byli i květiny. Zvířata mu záviděli, protože strom nemusel jíst ani spát. Jednou se zamračilo a začala bouřka, ihned začalo pršet. O tři hodiny už přestalo pršet i bouřka ustála. Najednou se objevila krásná barevná duha. Druhý den už bylo hezky, slunečno a všechna zvířata dokonce i ptáci se radovali.

autor: Peter Šuňavec

Strom vyrostl a vedle něj vyrostla kytka. Přišlo k ní zvíře a kytku zvíře zašláplo. Zvíře pod stromem usnulo a když spal svítilo na něj sluníčko. Když se vzbudil, viděl duhu. Poté  šel spát znovu.

autor: Filip Cahlík

Bylo jednou jedno království a u toho království byl hezký strom. Na tom stromě rostly hrušky.  Hrušeň měla zlaté hrušky, a proto byla dobrá a sladká.Rostly tam i květiny, které měly dobrý pyl, proto včely je měly rády. Každý den svítilo slunce. Ale večer před šestou hodinou pršelo a objevila se duha. V království žila i zvířata. A jedno zvíře bylo roztomilé. V království žil i princ a hledal princeznu Zlatovlásku. Zvlatovláska měla hezké dlouhé zlaté vlasy.

autor: Helena Bubenčíková