Perníčky

V druhém prosincovém týdnu jsme se vydali do DDM Habartov. Cestou jsme se už těšili na vánoční perníčky, které  si upečeme. U pečení na nás dohlížela nejen paní učitelka, ale i maminka Filipa Cahlíka. Tímto jí moc děkujeme, že nám pomohla s pečením. Upečené perníčky jsme si odnesli do třídy a před vánočními prázdninami jsme si je odnesli domů, abychom si na nich doma pochutnali.

Tento týden jsme měli tzv. perníkový. Kromě těchto perníčků jsme si totiž vyrobili tzv. temperové perníčky. Na hodinu výtvarné výchovy jsme si měli přinést barevné knoflíky, cukr nebo sůl, nějaké luštěniny. Podle předlohy jsme si vytvořili perníček a hvězdičku, natřeli jsme ji samozřejmě temperově - perníkově. Po zaschnutí jsme si dle fantazie vytvářeli naše perníčky a hvězdičky.

Měli jsme z výsledku své práce radost, že se nám ty opravdové perníčky nepřipálily a ty temperové nezkazily.

Mgr. Ilona Vakešová