Rytířský a husitský den

Naše rytířské a husitské klání se konalo dne 4.11., kostýmy ve třídě se to jen hemžilo. K rytířskému stolu jsme usedli v 8 hodin, jídla a pití bylo hojně. Kromě hodování jsme ale dělali i jiné zajímavé činnosti. Například jsme si ve skupinách navrhli hrad: kde bude stát, co se v blízkosti nachází atd. Také jsme si společně vytvořili erb a sestavili rodokmen hradních pánů. Dobrým nápadem bylo psaní dopisů panovníkům a panovnicím, ve které době bychom chtěli žít, co se nám na ní líbilo a co bychom chtěli změnit. Velmi veselým zážitkem byl sborový zpěv písně Hoja hoj z filmu Noc na Karlštejně. Domů jsme odcházeli s dobrou náladou a skvělým zážitkem.

Za redakční radu 5.A Karolína Langerová