Záložka 2013 - ukončení projektu

V minulém článku jste byli informováni, že se naše třída zapojila do česko-slovenského projektu Záložka 2013 a byla nám přidělena škola ze Slovenské republiky – ZŠ s MŠ Budmerice.

Žáci měli za úkol vytvořit záložky pro své slovenské kamarády během jednoho měsíce. Nastalo období velkého přemýšlení, které literární hrdiny výtvarně zpracujeme. Pracovní úsilí žáků při tvorbě záložek i hotové záložky byly zdokumentovány a fotografie byly zaslány na webové stránky Národní pedagogické knihovny v Praze.

Na závěr před odesláním do Slovenské republiky jsme představili své záložky i svým spolužákům, kamarádům a ostatním učitelům.

Po dohodě se slovenskou školou žáci mohli uvést na záložku své kontaktní údaje pro písemný kontakt se slovenským kamarádem (adresu, e - mail či skype).

Do tohoto projektu bylo zapojeno celkem 53 žáků z naší školy. Tito žáci společně vyrobili 105 záložek.

Doufáme, že se žákům z ZŠ s MŠ Budmerice naše záložky líbily a věříme, že naši žáci najdou  nového kamaráda.

Mgr. Ilona Vakešová, tř.učitelka III.B

P.S. Nyní máte možnost shlédnout, jaké to záložky jsme vyrobili……..