Podzim ve IV.A

Podzim nevítáme s takovou radostí jako jaro a léto. Nebuďme však nevděční, podzim má také své půvaby. Je krásně pestrý, hoří žlutě,oranžově a rudě, příroda se chystá k nezbytnému odpočinku. Předtím však vydá své plody. Dozrálo ovoce, zelenina a vinná réva. Také v naší třídě se sklízela jablka. Maminky z nich umí udělat všelijaké dobroty a my měli možnost je ochutnat.Děkujeme jim za pomoc při přípravě podzimní slavnosti ,,Jablkobraní“. Na této slavnosti byla také vyhlášena soutěž o nejlepší jablko třídy. Soutěže se zúčastnili všichni žáci. Hodnotili jsme tvar, barvu, vůni i chuť. O pomoc jsme požádali paní Pokornou, která uklízí naší třídu a paní družinářku Trbuškovou. Všichni jsme s napětím očekávali, která jablka budou ta vítězná. I když někdo nevyhrál, odměnou byla jablka, která se stala týden součástí naší svačiny.

Listopad – to už je napůl zima. Jezdívá k nám na strakaté kobyle, jednou veze sníh, podruhé bláto. Venku už není útulno, stromy jsou holé, černé a počasí sychravé. A to je ten správný čas na knihu. Naše třída si ve většině našla pěkný vztah ke knihám, někteří ho teprve hledají, ale těch je velmi málo. Rádi čteme s rodiči, ve velké oblibě jsou prezentace knih a čtenářské dílny. Také jsme navštívili knihovnu, kde nás paní Raková seznámila se základními informacemi. Zde jsme si také čtení užívali, což je vidět z našich fotografií. Už nyní se těšíme na další akci a jenom doufáme , že se stanou nedílnou součástí našeho čtenářství.

Mgr. Jana Pleyerová