Projekt "Člověk"

V hodinách prvouky jsme se zbývali tématem "Člověk a zdraví". Sami na sobě i na spolužákovi jsme  si ukázali a popsali jednotlivé části našeho těla. Poté jsme si povídali o zdravé výživě, která přispívá ke správnému růstu kostí, svalstva a o rizicích nesprávné výživě a jejích důsledcích - obezitě. Tématem jsme zabrousili do nemocech a upevňování zdraví např. otužováním. Téma nás natolik zaujalo, že jsme si ve skupinách vytvořili svého "člověka". Něktěří z nás se stali modelem, kterého jsme obkreslili a poté dotyčného (dotyčnou) ztotožnili s kresbou. Modelky dohlížely, zda se samy poznávají.

Ve skupině každý zastupoval mnohé pozice, museli jsme se domluvit, kdo bude modelem (vybíral se ten nejmenší spolužák), poté jsme společně vybarvili a popsali jednotlivé části těla. Přpadné potíže jsm spolu museli řešit, spolupracovat a umět spolu komunikovat.

Na úplný závěr jsme si ve dvojicích složili roztříhanou kostru, kterou jsme obdrželi od paní učitelky.

Práce nás zaujala a byli jsme se svým výsledkem spokojeni.

žáci II.A