Ta slepička kropenatá

Muzeum Cheb vyhlásilo jarní výtvarnou soutěž „Ta slepička kropenatá“.

... končí zima a přichází jaro a s ním i tradiční výtvarná soutěž v muzeu. Zpříjemněte si čekání na dobu plnou sluníčka, ptačího švitoření a svěží vůně přírody veselým tvořením. Vyrobte třeba z keramiky, papíru, dřeva, látky či proutí tu slepičku kropenatou.

Zahájení soutěže: 3. 4. – 5. 4. 2017 přineste do muzea k instalaci hotové výrobky, každý výrobek označte štítkem s názvem školy a třídy.

8. 4. 2017 začíná velikonoční výstava žákovských prací

8. 4. – 21. 4. 2017 mohou návštěvníci muzea hlasovat o vítězi

Ukončení soutěže: 22. 4. 2017 budou lístky sečteny komisí z řad pedagogů a pracovníků muzea.

Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen proběhne 28. 4. 2017 v 10.00 hodin ve Valdštejnské obrazárně chebského muzea za přítomnosti médií a veřejnosti.

Naše třída se zúčastnila v 1. kategorii určené pro mateřské školy.  Děti měly za úkol z krepového papíru vymodelovat kuličky, které jsme pak lepili na skelet těla kašírované slepičky. Děti si procvičily znalost barev, jemnou motoriku a prohloubily si znalosti o domácích zvířatech, zvláště pak o slepičce.

Pohádkou o Kohoutku a slepičce a dramatizací pohádky jsme činnost ukončili.

Zda se nám dílo podařilo, můžete vidět na obrázcích.

Hana Burkhardová