Školní adventní kalendář

Všichni se těšíme na Vánoce. Ale jak si ukrátit čekání a navodit sváteční atmosféru? Šesťáci i ostatní žáci se zapojili do výzdoby tříd i školní chodby. Ve třídě nechybí vystřihovánky na oknech, vánoční stromeček, ale ani adventní kalendář, který si vyrobili na hodině výtvarné výchovy.

Kalendář visí na dveřích a místo okének si děti otvírají krabičky s datem následujícího dne. Proč tomu tak je? Každý „dáreček“ totiž obsahuje veselý úkol, který se musí další den splnit. Žáci už tak přišli s vánočními čepičkami, ve veselém oblečení, s červenými nosy, s culíčky nebo si přinesli svou oblíbenou hračku. A co se stane, pokud někdo úkol nesplní? Musí třeba za trest o přestávce zazpívat koledu nebo nosit večerníčkovou čepici z papíru. Hříšníků je ale velmi málo a takovým trestům se vlastně ani nebrání.

Mgr. M. Hrabáková, třídní učitelka