znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

*****************

Nabízíme volné pracovní místo na tyto pozice:

* kuchařka/

   vedoucí

   kuchařka

* asistent pedagoga

* sociální asistent

Více informací zde.

Třídní výlet se nám vydařil 

Na nevšední a o to zajímavější místo zavedl sedmáky školní výlet, uskutečněný v pátek 24. května. Naším cílem se stalo pražské Letiště Václava Havla, kde jsme díky objednané exkurzi mohli nahlédnout pod pokličku velmi zajímavého odvětví, jímž letecká doprava bezesporu je. Nejprve jsme prošli zevrubnou bezpečnostní kontrolou, odložit všechny kovové předměty do boxu, svléct vrchní vrstvu oblečení a projít bezpečnostním rámem, to mnozí zažili poprvé. Poté se nás již na dvě hodiny ujala průvodkyně paní Markéta, která nás po celý čas, který jsme strávili v zákulisí letiště, zásobovala zajímavými a zasvěcenými informacemi. Nejprve nám u letecké mapy celého areálu popsala to, co a kde na letišti najdeme. Pak jsme již nastoupili do speciálního autobusu a vydali se na více jak dvouhodinovou okružní jízdu. Obzvláště u runwaye to byl cvrkot, chvíli se zdálo, že snad co dvě minuty buď letadlo startovalo či nějaké další přistávalo. Názvy cílových destinací a někdy i krásné barvy letadel voněly dálkami a někdy i exotikou. Díky vynikající průvodkyni, odteď již víme, že každá minuta strávená na zemi, je pro letadlo velmi drahá, a tak mnohá z nich na letištní ploše stráví necelou hodinu a poté míří zpět k obloze. Viděli jsme při práci sehrané týmy letištního personálu, které letadlo během onoho času vyloží a naloží, uklidí a doplní mu pohonné hmoty. Všichni již víme, že palivo se nachází v křídlech a zcela určitě budeme vzpomínat na setkání s největším dvoumotorovým letadlem Boeing 777, které na pražskou dráhu dosedlo po letu z Dubaje, a ze kterého nám pootevřeným okénkem zamával jeho pilot. A k tomu návdavkem jsme se dozvěděli podrobnosti o fungování režimu posádek, o provozu letiště v závislosti na počasí, o existenci nezbytných sokolníků, kteří se snaží eliminovat počty potenciálně nebezpečných ptáků a bylo toho ještě více, co nás dokázalo zaujmout a mnohdy i překvapit. Také návštěva zázemí letištních hasičů nebyla nezajímavá, a tak vám všem můžeme exkurzi na tomto zajímavém místě jen a jen doporučit. V druhé části výjezdu pak byla zcela jistě naplněna odvěká dětská touha po nakupování, neboť jsme na bezmála dvě hodiny zavítali do obrovské Outlet arény, kde si někteří pořídili několik módních kousků či nějakou tu drobnost na památku, a tak si myslím, že výlet pro většinu účastníků zcela naplnil jejich očekávání, a lze jej tedy po všech stránkách považovat za vydařený.

                                                                   Mgr. Aleš Plevka, tř. uč. 7. A

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy