znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

*****************

Nabízíme volné pracovní místo na tyto pozice:

* kuchařka/

   vedoucí

   kuchařka

* asistent pedagoga

* sociální asistent

Více informací zde.

Statistika v matematice

Je statisticky dokázáno,
že slunce vyjde každé ráno,
a i když je tma jako v ranci,
noc nemá celkem žádnou šanci.

 

Statistika nuda je má však cenné údaje,
neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí.
Statistika nuda je má však cenné údaje,
neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí.
¨   ….

 

Tak zní slova písně Statistika od Jaroslava Uhlíře.

A my jsme se jí podivali na zoubek...

 

V minulém týdnu jsme si s žáky 9. ročníků povídali o statistice. Řekli jsme si k čemu slouží statistické údaje, připomněli jsme si základní statistické pojmy. Poté žáci dali hlavy dohromady a sepsali, co by se mohlo ve městě hledat, aby z údajů mohli udělat rozumný závěr, údaje zpracovat graficky a poté zhodnotit zjištěné údaje. A povedlo se.

Žáci se rozhodli, že budou sledovat frekvenci automobilové dopravy v okolí náměstí města, roztřídí dopravní prostředky na osobní a nákladní. Také je zajímaly nečastější značky aut. A tak jsme se vydali od 10:00 – 11:00 do terénu.  Žáci se postavili /posadili/ k náměstí a zapisovali pohyb osob, dále hodnotili faktory jako např. barva vlasů, věk, pohlaví, pohyb dopravních prostředků projíždějících sledovanou lokalitou.

V následujících hodinách budeme společně hodnotit práce žáků a zkusíme se zamyslet nad zjištěnými údaji a prodiskutujeme např. dopad dopravy na životní prostředí města.

                                                                                                         Slámová D.

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy