znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

Nabízíme volné pracovní místo na tyto pozice:

  • sociální asistent
  • školní psycholog

Více informací zde.

Matematika v praxi

O matematice jsme vytvářeli slovní úlohy, zkoušeli jsme si je zapisovat, řešit a odpovídat.
Výpočty se pohybovaly v první stovce. Nejprve děti nacenily zboží v obchůdku, pak se nakupovalo. Každý nákup směl být maximálně za 100,- Kč. První dva nakupující si směli vybrat dvě až tři hračky. Třída pak počítala kolik nákup stojí. Danielka měla ovšem úkol jiný, měla 100,- Kč utratit za dárky pro více kamarádů. Opět nesměla překročit hranici 100. Cílem výpočtu bylo, kolik stály hračky a kolík dostala nazpět. Využili jsme znalost závorky a výhodné sčítání. 
Hodina se dětem náramně líbila a všichni velmi pěkně pracovali. 
 
                               Zpracovala Mgr. Světlana Kellerová, třídní učitelka
pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy