znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

*****************

Nabízíme volné pracovní místo na tyto pozice:

* kuchařka/

   vedoucí

   kuchařka

* asistent pedagoga

* sociální asistent

Více informací zde.

Listopad 2023

Během měsíce listopadu jsme si vyzkoušeli dva netradiční způsoby výuky:

Designérem na dvě hodiny

První z nich se konala v pátek 3. 11. 2023 a její náplň se týkala pracovní a výtvarné výchovy.

Objednali jsme si Ekodílnu realizovanou na naší škole (z nabídky Karlovarského kraje pro školy), téma Hurá na textil. Přinesli jsme si vlastní bílá trička, která jsme si měli dotvořit podle vlastního návrhu. Pracovali jsme se zažehlovací fólií a termolisem, pod vedením dvou pracovnic z Dizajnparku v Karlových Varech.

I přesto, že se některým z nás práce velice povedla, nás akce moc nezaujala a některé ani nebavila. Paní designérky nám totiž nabídly pouze jednu metodu – práci pomocí mozaiky a veškerou naši tvořivost směřovaly tímto směrem.

Jak se těm, kteří práci dokončili, trička povedla, můžete vidět na fotkách.

Mimořádné události

Druhá akce se konala hned další pátek v Karlových Varech, ve Světě záchranářů.

Jak tuto akci popisují sami záchranáři? „Mimořádné události - pojem, který slýcháváme čím dál častěji. Povodně, havárie, velké požáry, bouře a další. To je jen hrstka mimořádných událostí, se kterými se můžeme kdykoliv potkat. Tento zážitkový program seznámí žáky a studenty nejen s jednotlivými typy mimořádných událostí, ale hlavně jim v praxi ukáže, jak se správně chovat. Jak se na mimořádnou událost připravit a co dělat, pokud nastane. 3 hodiny poskytnou také výlet do práce záchranářů.“

Na začátku jsme si poslechli krátkou informaci o tom, co jsou mimořádné události, potom jsme se rozdělili do skupin a postupně navštívili stanoviště: Policie, Hasičů a Záchranky. Na každém stanovišti nás „vtáhli do děje“. Pomocí příběhů, které se skutečně staly, praktickými ukázkami, nácvikem správných reakcí na vzniklou situaci a nácvikem správného chování, které může zachránit životy. Vše bylo tak zajímavé a akční, že jsme si ani neuvědomili, že už je po dvanácté hodině a venku na nás čeká autobus....

I tady nabízíme pár fotek.

                                                                                   Žáci 8. B, Mgr. J. Polívková, J. Gösslová

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy