znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

*****************

Nabízíme volné pracovní místo na tyto pozice:

* kuchařka/

   vedoucí

   kuchařka

* asistent pedagoga

* sociální asistent

Více informací zde.

Techniky ve výtvarné výchově

Během prvních dvou měsíců jsme toho zvládli ve výtvarné výchově celkem hodně. Povídali jsme si o mimetických jevech v přírodě a pro lepší představu jsme si ukázali i příklady na interaktivní tabuli. Použili jsme techniku malby a vyzkoušeli si zakamuflovat část naší ruky do námi zvoleného vzoru srsti zvířete. Práce jsme nafotili a umístili na šatny ostatních tříd. Proč? Aby ostatní (žáci a učitelé druhého stupně) mohli rozhodnout, která kamufláž se povedla nejlépe. Vítězem se stal Tobi Maťaš.

Po zvládnutí techniky malby jsme se pustili do kresby tužkou. Žáci měli za úkol nakreslit zátiší. Nejprve jsme si připomněli z loňského školního roku, co je to „perspektiva“ a jak ji nakreslit. Později jsme se přesvědčili, že nám při kresbě zátiší velmi pomohla. Dále jsme se podívali na krátké výukové video Galerie hlavního města Prahy. To nám pomohlo s výběrem předmětů, jejich kompozicí, nasvícením a pak už jsme se mohli všichni pustit do práce.  

A jak se nám v hodinách dařilo se můžete podívat v galerii fotek níže.

                                                     Vendula Herynková, DiS

 

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy