znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

*****************

Nabízíme volné pracovní místo na tyto pozice:

* učitel 1. stupně

* učitel 2. stupně

* sociální asistent

* školní psycholog

Více informací zde.

Spolek Když pes pomáhá žít zavítal do naší školy

V pondělí potažmo úterý 11. a 12. září dorazil na naši školní zahradu pan Bohouš Stránský vždy s pěti svými čtyřnohými svěřenci celkem ze šestnáctihlavé smečky, se kterou bydlí a vykonává svou záslužnou činnost v nedalekých Hřebenech. V šesti hodinových blocích pan Stránský trpělivě s nadhledem a také s jistou dávkou humoru povyprávěl všem žákům školy o roztodivných zákoutích psí duše. Jednalo se o poutavé a zajímavé a zároveň i užitečné a naučné povídání, které bylo prokládáno praktickými a názornými ukázkami ovládání, poslušnosti a cvičení mohutných leonbergerů, kteří si díky pečlivě a s láskou vybudovanému vzájemnému vztahu se svým páníčkem nechali s nebývalou grácií líbit takřka vše, a navíc pro svého pána udělali doslova všechno, co mu jen na očích viděli. Bohouš Stránský pak návdavkem přidal i několik dobře míněných a praktických rad o tom, jak se zachovat v kritické situaci, kdy setkání se psem není ani zdaleka příjemné nebo jak postupovat ve chvíli, kdy zatoužíme po tom, abychom si bez nežádoucích následků mohli pohladit cizího a neznámého psa, či o tom, jaké dvě nejpodstatnější věci musíme psa zvládnout naučit, aby naše soužití bylo bezproblémové. Myslím, že většinu žáků toto nevšední setkání s mohutnými hafany, kteří jsou naprosto socializovaní a díky skvělému vedení svého pána i bezmezně oddaní a poslušní, muselo potěšit u srdíčka a nám nezbývá než panu Stránskému i jeho čtyřnohým souputníkům za toto milé setkání moc a moc poděkovat a popřát mu v jeho snažení a práci mnoho krásných chvil a úspěchů. Bohoušku, díky moc.

 

   Mgr. Aleš Plevka, třídní učitel 7. A

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy