Dopravní výchova

V rámci výuky dopravní výchovy se naše třída zúčastnila dvoudenního výcviku na kolech.

Výcvik byl rozdělen do dvou částí.

První část tvořila zajímavá a zábavná přednáška, na které si děti připomněly základní pravidla silničního provozu. Připomněly si, jaká je správná výbava cyklisty, jak má být správně vybavené jízdní kolo, jak vypadají a co znamenají základní dopravní značky. Nakonec přednášky si zkusily krátký lehký test, ve kterém si děti prověřily své postřehy a znalosti.

Druhá část byla praktická. Všechny děti dostaly vybavené jízdní kolo a jezdily na dopravním hřišti v DDM v Sokolově. Na jejich jízdu dohlížel pan instruktor i paní učitelky. Děti zkoušely přejíždět vlakové koleje, jezdit na kruhovém objezdu, projíždět křižovatky i správně parkovat.

Akce DOPRAVNÍ VÝCHOVA se nám velmi povedla. Dětem se moc líbila.

Mgr. Iveta Kopačka