Náš poslední společný výlet

V pátek 9. června jsme šli do školy po dlouhé době s nadšením, protože jsme vyráželi na školní výlet do Liboce. V 8:05 jsme naložili batohy s nezbytnostmi pro přežití v přírodě, spacáky, někteří i polštářky a nasedali do minibusů. Zanedlouho jsme se ubytovali v chatě, kterou nám zapůjčili dobrovolní hasiči z Habartova, za což jim moc děkujeme. Po vybalení jsme vyrazili prozkoumat okolní přírodu. Po návratu jsme se rozdělili do dvou skupin a zahájili souboj. Pelota a taktika fotbalových přihrávek šla lépe skupině Máji. Po grilování a zasloužené relaxaci se při dobývání totemu lépe vedlo skupině Emičky. Ani „Vybíjená v kruhu“ nerozhodla o vítězi. Ve hře „Apači“ přálo štěstí skupině Emičky. Večer kluci zapálili „táborák“. K večeři jsme si opekli buřty a v příjemném sálavém teplu ohně a stmívajícím se nebi netrpělivě očekávali zatemnění okolní přírody. Užili jsme si „Schovávačku“ i „Boj s čísly“. Po bojovce jsme zalehli do spacáků, a ještě dlouho probírali nejen společné zážitky, ale i naše starosti. Moc děkujeme Adamovi Karolovi, že nám domluvil zapůjčení chaty, našim hasičům, Veronice a Radimovi Hurdesovi za odvoz. Na tento výlet budeme jistě dlouho vzpomínat.

Dáša Pospíšilová

Třídní učitelka 9. B