Čarodějnické vyučování

V pátek 28. 4. žáci 2. B mohli přijít v čarodejnických kostýmech, neboť nás čekal zvláštní den. Nejprve jsme si řekli něco více o tradici pálení čarodějnic. Jak ji lidé slavili dříve  a jak se slaví dnes.
Předchozí den jsme si vyrobili pěknou čarodějnici. V hodinách českého jazyka a matematiky jsme se věnovali zábavným úkolům s touto tématikou. V českém jazyce jsme si procvičili psaní i, y po měkkých a tvrdých souhlaskách, skupiny dě, tě, ně, bě, pě, vě, mě, porozumění textu a pořadí slov ve větě. V matematice jsme si zopakovali násobky 2 a procvičili se ve sčítání a odčítání do 100. Za odměnu jsme si pustili část pohádky Malá čarodějnice.
Hezky jsme si ten den užili a dole v galerii se můžete podívat na pár fotografií.

Mgr. Monika Kabatová