Cestujeme po Mexiku!

Je 22. 3., středa ráno (7:10) a my už jsme na židlích ve třídě připraveni na besedu o Mexiku. Tentokrát nám o putování a krásách světových míst nevypraví naši učitelé, ale osmačka Lucie Janurová, která sebrala odvahu a podělila se o své zkušenosti z více jak měsíčního pobytu v této destinaci. Nejen, že nám to výborně zapadá do výuky, protože Mexiko jsme v zeměpise probírali minulý týden, ale Lucka i my se toho naučíme spoustu i z oblasti kompetencí. Prezentovat se učíme napříč předměty už od loňska, někteří z nás si už na vlastní kůži vyzkoušeli cizí publikum (z paralelní třídy), ale nově pro nás prezentoval „skoro vrstevník“ z vyššího ročníku. Jako publikum jsme to zvládli dle pravidel – pozorně, tiše a se zaujetím. A Lucka? Ta na sebe může být právem hrdá! Stoupnout si před cizí třídu, zvládnout přítomnost několika dospěláků včetně pana ředitele, vyprávět zážitky z výborně připravené prezentace, tak to už chce vážně kuráž.

A aby toho nebylo málo, stejná osmačka představila Mexiko i naší paralelce a zvládla postoupit ještě o stupínek výš a uspořádala mexickou besedu i pro učitelský sbor. Skvělá práce, Luci!

Romana Sitařová - třídní učitelka