znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

 

Zápis do 1. ročníku

pro školní rok

2023 - 2024

proběhne 3. a 4. dubna 2023.

Více informací zde.

**************

Nabízíme volná

pracovní místa.

Více informací zde.

Vzhůru na městský úřad

Tématem aktuálních hodin naší výchovy k občanství jsou v šesté třídě samospráva, komunální volby a vůbec tak povšechně život v obci. Po přísunu určité porce teorie jsme se rozhodli vyrazit tak říkajíc do terénu a potkat se i s praxí. Pro tento účel nám za cíl posloužil náš městský úřad, kde nám paní tajemnice Fašánková vyšla velmi ochotně vstříc. Ve středu 15. února krátce před dvanáctou hodinou jsme tak hlavním vchodem vstoupili do světa úředníků a zastupitelů. Byla zrovna doba oběda a zaměstnanci si užívali zaslouženou pauzu, a tak jsme nenahlédli do všech místností, ale některé kanceláře jsme přeci jen prozkoumali a z úst bezmála dvaceti šesťáků znělo, že to tam mají hezký. Od oběda jsme vyrušili i pana starostu Januru, který ho na chvíli přerušil, a umožnil tak žákům nahlédnout i do své kanceláře, kde se mimo jiné schází ke svým jednáním rada města. Dále jsme si prohlédli zasedací místnost a bez povšimnutí nezůstal ani informační systém na stěnách, ten byl pro žáky důležitý, poněvadž z něj mohli získat nejednu odpověď do svých pracovních listů, které měli vyplnit. Naším závěrečným zastavením se stala obřadní síň, kde se žákům líbilo asi nejvíce, a to snad i pro to, že se do ní někteří vrátili třeba i po dvanácti letech, které uplynuly od chvíle, kdy je tehdy město vítalo do života coby malé a čerstvě narozené občánky. Mnozí ze žáků pak nalezli své jméno v pamětních knihách a někteří také se zájmem nahlédli do městských kronik. Objektem pozornosti zvídavých šesťáků se stala i kovová insignie, kterou na krku povětšinou nosí při slavnostních příležitostech pan starosta a k vidění je i při konání svateb. Myslím, že to byla vcelku příjemně strávená hodinka, která přinesla žákům několik zajímavých informací. Děkujeme všem úředníkům a zejména paní Fašánkové za to, že nás nechali nahlédnout pod pokličku jejich tolik potřebné a užitečné práce.

 

                                                          Mgr. Aleš Plevka, tř. uč. 6. A

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy