Pečení perníčků

V rámci spolupráce s DDM Habartov se i naše třída zúčastnila vánočního pečení perníčků.

Aby při pečení nevznikl příliš velký zmatek, byly děti rozdělené do dvou skupin. V každé skupině bylo celkem 8 dětí. První skupina začínala péct společně s paní učitelkou a paní asistentkou. Druhou skupinu si vzaly pod své vedení paní vychovatelky z DDM a aby dětem čas rychleji utekl, vyráběly s dětmi vánoční čertíky. Poté se skupiny vyměnily.

Každé z dětí dostalo svůj kousek těsta, které si děti samy vyválely a z vyválených „placek“ si vykrajovaly různé tvary a samy si perníčky dávaly na plech.

Pečení jsme si všichni moc užili, poslouchali jsme vánoční písničky a společně jsme se naladili na krásný vánoční čas.

Upečené perníčky jsme si již ten samý den odnesli do školy a za dva dny jsme je v rámci pracovní výchovy společně ozdobili a především ochutnali smiley.

Iveta Kaciašvili - třídní učitelka