Akce Praha - Státní opera

Ve středu 7. 12. jsme po vyučování vyjeli spolu se spolužáky 9. ročníků do Prahy. Tuto akci pro nás připravila naše třídní učitelka, p. uč. Slámová.

Z Habartova jsme odjížděli před 15. hodinou, v Praze jsme byli před 18. hodinou.

Počasí k nám bylo milosrdné a po příjezdu na místo činu jsme měli krásných 7 °C, čehož jsme využili a šli jsme se podívat na Václavské náměstí, kde jsme nasáli nádhernou vánoční atmosféru.

Poté jsme se odebrali na místo – tentokrát do STÁTNÍ OPERY – na operu AIDU. Všichni jsme byli slavnostně oblečeni, některá děvčata si vzala nové střevíčky na podpatku. Nevyslyšela varování TU, ať si botičky obují až v divadle. Po procházce Václavským náměstím brzy pochopila dobrou radu TU.

Na opeře jsme byli poprvé v životě. Děj se nám líbil, kostýmy byly také krásné, jen hlasitost zpěvu a délka opery nás překvapila.

Představení skončilo ve 22 hodin. Cestou domů jsme si opět zazpívali a někteří se uložili ke spánku. Do Habartova jsme dorazili 00:30 hod.

Na příští rok máme slíbený MUZIKÁL a moc se těšíme.

Žáci 8. A