znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

Nabízíme volné pracovní místo na tyto pozice:

  • sociální asistent
  • školní psycholog

Více informací zde.

Svět zdraví u záchranářů v Karlových Varech

Po nevydařeném jarním pokusu jsme se konečně dočkali a na tři hodiny jsme se stali součástí výukového programu „Svět zdraví“ přímo u záchranářů v Karlových Varech. Díky jedinečné zážitkové metodě, simulacím, prostředí a zejména lektorům z řad záchranářů, jsme se naučili ty nejdůležitější základy v oblasti poskytování první pomoci. Závěrečnou „zkoušku“ - simulovanou záchranu neznámého člověka (diabetika), navíc reálně konzultovanou s linkou 155 pomocí aplikace záchranka, jsme společnými silami nakonec úspěšně zvládli. Věříme, že v reálném životě bychom už dokázali poskytnout první pomoc dle pravidla „tři kroky pro život“ - zachránit někoho a ochránit sebe!

                                                                                 

                                       Romana Sitařová

 

Naši spolužáci Dominik, Adam, Kačka a Peťa napsali smiley!

Karlovy Vary - svět záchranářů

Dne 7.11.2022 jsme jeli ještě s osmi žaky z 8. A. ráno v 6:20 autobusem do Sokolova. Došli jsme na vlakové nádraží, paní učitelka šla koupit jízdenky na vlak a my jsme se rozprostřeli po nádraží. Poté v 7:04 jsme šli do vlaku směr Karlovy Vary. Přijeli jsme v 7:26 a běželi jsme smiley na další vlak, abychom se dostali na Dolní nádraží. Nakonec nás ještě čekala chůze 2 km na KV arénu. Centrum záchranářů se nachází v horní části „KV“ areálu. Docestovali jsme dřív, třičtvrtě hodiny jsme si odpočinuli, dosnídali a připravili se na program. V devět hodin přišli lektoři, představili se nám a řekli nám co se bude dít. První výukový program byl o teorii PRVNÍ POMOCI. Poté si nás rozdělili do dvou skupin. První skupina odešla do jiné části KV arény a ta druhá zůstala v učebně. Na řadu přišla praktická část první pomoci – záchrana s určitými příznaky.  Po půl hodině jsme se protočili. Celý program, včetně skutečného volání záchranky, trval tři hodiny. Celé naše snažení jsme zakončili ve Varyádě baštou a nákupy. Ve 14:15 jsme se vydali na vlak. Bylo to velmi zábavné a zajímavé a doufáme že takových výletů zažijeme více! 

                                                                                          
Názory na výlet:
Dominik Ferenc: Bylo to fajn, užil jsem si to a bylo to i docela zajímavé.
Kateřina Király: Bylo to super, velmi sem si to užila J.
Adam Choděra: Moc jsem si to užil a bavilo mě to.
Petra Bártová: Bylo to velmi super a moc jsem si to užila.

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy