18. 4. 2024 v 16.30

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

(dle informací třídních učitelů)

Vánoce ve 2. A

Přípravy na Vánoce vrcholí, máme je tu už za pár dní a i my ve 2.A se na ně hodně připravujeme a těšíme. V hodinách českého jazyka nyní čteme hodně o vánočním období, v hodinách matematiky počítáme ve slovních úlohách vánoční dárečky, v prvouce se učíme o zvířátkách v zimní přírodě a v hodinách výtvarné a pracovní výchovy jsme vyrobili krásné vánoční přáníčko pro naše milované rodiče. Mezitím nám paní asistentka představila svou prezentaci na téma Vánoc. Dozvěděli jsme se, že se Vánoce slaví po celém světě trochu jinak, že před 200 lety se poprvé objevuje vánoční stromeček v Německu (ale pozor, pověšen vzhůru nohama ze stropu dolů!), že v Itálii naděluje dárky čarodějnice Befana, ve Velké Británii, Francii a Španělsku Otec Vánoc a v USA Santa Claus. Pověděli jsme si, jaké máme tradice, zvyky, co je to betlém, jaké máme druhy cukroví a také to, co pro nás znamená "betlémské světlo". Na závěr jsme si dali tipy na vánoční pohádky, řekli si, na co se nejvíce těšíme a dali si kvíz, co jsme si všechno stihli zapamatovat. A představte si, že jsme si pamatovali všechno! Jsme zkrátka nejlepší. A víte co? Na Vánoce se už všichni moc těšíme. Už aby tu byly!

Mgr. Jarmila Janíková
                                           Bc. Lucie Klarnerová