znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

Nabízíme volné pracovní místo na tyto pozice:

  • sociální asistent
  • školní psycholog

Více informací zde.

Svátek svatého Mikuláše

Na svátek svatého Mikuláše se všichni moc těšíme, ale také se někteří z nás bojí čertů. Od tohoto období se k nám Vánoce přiblížily ještě mnohem blíž.
Paní asistentka si  pro nás připravila prezentaci, kde nám osobnost svatého Mikuláše představila. Dozvěděli jsme se, že Mikuláš byl moc hodný, pomáhal chudým, nemocným, dětem, i nespravedlivě potrestaným lidem. Později se stal svatým a od středověkého období (od doby vlády lucemburských panovníků) u nás panuje zvyk, že postava Mikuláše, doprovázena andělem a čertem navštěvuje všechny děti a naděluje jim ovoce či drobnosti. Na závěr povídání jsme si dali menší kvíz, jak moc jsme dávali pozor. Uměli jsme odpovědět na všechny otázky. Poté jsme si vymalovali vánoční omalovánky a v pondělí, 5. prosince, nás čekal tzv. "den D", kdy nás měl Mikuláš s čerty a andílky navštívit ve třídě. Sice měli někteří z nás trochu strach, ale zvládli jsme to, zarecitovali básničku, zazpívali písničku a dostali jsme za to sladkou odměnku. Už se moc těšíme na příští rok.
 
 
                                              Mgr. Jarmila Janíková
                                              Bc. Lucie Klarnerová 
pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy