Dodatečný

• sociální asistent
  • školní psycholog

Svatý Martin

Svátek svatého Martina, který symbolizuje příchod zimy, letos připadl na pátek 11. listopadu.
Dospěláci tento svátek slaví většinou husí pečínkou a svatomartinským vínem, děti  tento den nedočkavě vyhlížejí, jestli napadne první sněhová nadílka.
Také ve škole jsme si tento sváteční den připomněli. Nejprve jsem dětem přečetla legendu o svatém Martinovi, potom jsem si řekli, jaké zvyky a tradice se k tomuto dni pojí Vysvětlili jsme si také přísloví a pořekadla, například ,,Na svatého Martina bývá dobrá peřina" , ,,Sníh se sype velkou mocí, svatý Martin jede v noci" a další.
V hodinách  výtvarné a pracovní výchovy jsme potom tvořili koně pro svatého Martina. Děti koně dokreslovaly a  zdobily jim sedla třpytkami. Největší práci jim ale dala hříva, když musely do dírek vplétat vlnu a zavazovat uzlíky. Nakonec se jim ale dílo podařilo, koně vypadají úchvatně a ještě si u této činnosti děti  procvičily jemnou motoriku.
Sníh nám letos sice na Martina nenapadl, ale my máme alespoň krásně vyzdobenou šatnu.

Michaela Mokrá, třídní učitelka