znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

 

17. listopadu

státní svátek

 

18. listopadu 2022

ředitelské volno

Svatý Martin

Svátek svatého Martina, který symbolizuje příchod zimy, letos připadl na pátek 11. listopadu. 
Dospěláci tento svátek slaví většinou husí pečínkou a svatomartinským vínem, děti  tento den nedočkavě vyhlížejí, jestli napadne první sněhová nadílka. 
Také ve škole jsme si tento sváteční den připomněli. Nejprve jsem dětem přečetla legendu o svatém Martinovi, potom jsem si řekli, jaké zvyky a tradice se k tomuto dni pojí Vysvětlili jsme si také přísloví a pořekadla, například ,,Na svatého Martina bývá dobrá peřina" , ,,Sníh se sype velkou mocí, svatý Martin jede v noci" a další.
V hodinách  výtvarné a pracovní výchovy jsme potom tvořili koně pro svatého Martina. Děti koně dokreslovaly a  zdobily jim sedla třpytkami. Největší práci jim ale dala hříva, když musely do dírek vplétat vlnu a zavazovat uzlíky. Nakonec se jim ale dílo podařilo, koně vypadají úchvatně a ještě si u této činnosti děti  procvičily jemnou motoriku.
Sníh nám letos sice na Martina nenapadl, ale my máme alespoň krásně vyzdobenou šatnu.
 
 
                                                         Michaela Mokrá, třídní učitelka
pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy