znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

 

17. listopadu

státní svátek

 

18. listopadu 2022

ředitelské volno

Halloween ve škole

V úterý 25.10. probíhala výuka v naší třídě netradičně. Uspořádali jsme strašidelnou Halloweenskou školu. Děti mohly přijít v kostýmech a maskách. Byla jsem velmi potěšena, kolik dětí se zapojilo. Vyučování bylo tematické. Všechny děti dostaly průkaz strašidla, do kterého sbíraly razítka za plnění úkolů ve strašidelné češtině a  hrůzostrašné matematice. Body mohly získat také při chytání pavouků,  v hodu otráveným jablkem nebo při sběru dýní. Na závěr strašidelného vyučování proběhl rej strašidel, kdy děti za doprovodu hudby předvedly při tanci své masky. Protože byly masky dětí opravdu velmi povedené, šli jsme se pochlubit do třídy IV.B. Také jsme si proti čtvrťákům zasoutěžili v chytání pavouků a naše strašidla bezkonkurenčně všechny souboje vyhrála. Na závěr dne proběhlo vyhodnocení nejlepších masek. Všechny kostýmy byly velmi povedené, a proto byl výběr těch nejlepších opravdu velmi složitý. Nakonec o výhercích rozhodla porota, ve které  byly i paní učitelka asistentka ze čtvrté třídy. Diplom za krásnou strašidelnou masku vyhrály Klárka Ladičová, Anežka Švajcrová a Zuzanka Suchánková. Sladké odměny za plnění strašidelných úkolů si ale odnesly všechny děti. 

Celý den byl velmi zábavný, vše se povedlo na jedničku a příští rok si Halloweenskou školu rádi zopakujeme.

 

 

                                                     Michaela Mokrá, třídní učitelka

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy