znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

Nabízíme volné pracovní místo na tyto pozice:

  • sociální asistent
  • školní psycholog

Více informací zde.

Připomínáme se Den válečných veteránů

Na datum 11.11. nepřipadá jen svátek svatého Martina, ale také Den válečných veteránů. 
Paní asistentka si pro nás připravila prezentaci, kde nám ukázala, že je tento den velmi významný a že symbolem tohoto dne je květina vlčí mák. Slaví se po celém světě, ale nejvíce ve Velké Británii, kde mají u londýnského Toweru speciální místo pro květiny, které jsou vyrobeny z keramiky a každý vlčí mák je originální. Tato květina se nosí nad srdcem jako památka obětí i přeživších ze všech válek. Poté jsme si pověděli pár základních věcí o první světové válce, jejíž konec připadá právě na výše zmíněné datum (11.11.1918). Dozvěděli jsme se například, že se tato válka odehrávala převážně v zákopech (odtud název "zákopová válka"), že vojákům byla velká zima a neměli moc jídla. Ukázali jsme si, jaké se používaly zbraně (například tanky - které jsme si porovnali s tankem ze 2. světové války, plamenomet a bojový plyn yperit). Dále jsme si řekli, že symbolem všech padlých vojáků je květina vlčí mák, protože se o ní zmiňuje báseň a protože se bojovalo na polích s vlčím mákem. Na závěr jsme si dali pár otázek na procvičení paměti a vymalovali si omalovánku. Hodina nás moc bavila a už se všichni těšíme na to, co dalšího se ještě dozvíme.
 
                                 
                                                 Mgr. Jarmila Janíková
                                                 Bc. Lucie Klarnerová
pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy