Když je výuka zábavou

I v letošním roce jsou v rámci přírodovědy součástí probíraného učiva HOUBY.

A protože je naše skvělá paní asistentka milující houbařkou, napadlo nás společně, že dětem výuku letos obohatíme a přineseme houby ukázat „na živo" i do školy.

Jako první jsem nasbírala pár druhů hub já. Jenže, dle slov naší paní asistentky, jsem dětem přinesla ukázat jen samé nejedlé a „nezajímavé" houby. Proto jsme již druhý den měli všichni ve třídě připravenou celou lavici plnou zajímavých a krásných hub. Paní asistentka nám ke každé houbě sdělila spoustu zajímavých informací, které si děti během této přednášky zapamatovaly.

Tato forma výuky se dětem velmi líbila a moc je bavila. Jako bonus dostaly děti některé houby domů a druhý den ještě měly možnost ochutnat výborné houbové řízečky od naší paní asistentky, po kterých se ihned zaprášilo. Děkujeme paní asistentce, byly výborné.

Mgr. Iveta Kaciašvili